Sort by

💫 has logged 14 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★
Edit this entry