Sort by

Rick has logged 16 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tars and Stripes

Tars and Stripes

1935
×
Read the review Edit this entry  
21
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman Next Door

The Woman Next Door

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
French Cancan

French Cancan

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Orpheus

Black Orpheus

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
In Paris

In Paris

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crime of Passion

Crime of Passion

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Best of Friends

The Best of Friends

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Last Days in Vietnam

Last Days in Vietnam

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Comedians

The Comedians

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry