RSS feed for Deckard
  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • The King

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

  • WHAT DID JACK DO?

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • The Snowman

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Suburbicon

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

  • Okja

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • A Fantastic Woman

  • Baby Driver

    ★★★

  • Song to Song

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½