RSS feed for Rick

Rick has logged 33 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
300

300

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Devil's Partner

The Devil's Partner

1961
×
Read the review Edit this entry  
31
The Clones

The Clones

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
Midway

Midway

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Entity

Entity

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Absolution

Absolution

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Code 7, Victim 5

Code 7, Victim 5

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iranium

Iranium

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood and Diamonds

Blood and Diamonds

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cosmonaut Vladimir Komarov: The Soyuz Conspiracy

Cosmonaut Vladimir Komarov: The Soyuz Conspiracy

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casa Amor: Exclusive for Ladies

Casa Amor: Exclusive for Ladies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hackers

Hackers

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Open House

The Open House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

Let It Fall: Los Angeles 1982-1992

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Survive The Hollow Shoals

Survive The Hollow Shoals

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The First World War From Above

The First World War From Above

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Buzz One Four

Buzz One Four

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
All the Devils are Here

All the Devils are Here

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Atomic Attack

Atomic Attack

1954
×
½
Read the review Edit this entry  
03
6 Days

6 Days

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belief: The Possession of Janet Moses

Belief: The Possession of Janet Moses

2015
×
½
Read the review Edit this entry