Sort by

em has logged 138 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

Obi-Wan Kenobi: A Jedi's Return

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strange Way of Life

Strange Way of Life

×
Read the review Edit this entry  
27
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry