Sort by

em has logged 18 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry