Bryan has logged 421 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade

Blade

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Run

Run

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lake Placid

Lake Placid

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yummy

Yummy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry