Sort by

Bryan has logged 437 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Underdog

American Underdog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Scorpion King

The Scorpion King

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Xtreme

Xtreme

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Game of Death II

Game of Death II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Belt Jones

Black Belt Jones

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Game of Death

Game of Death

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry