Sort by

Bryan has logged 473 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Robin Hood

Robin Hood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa's Slay

Santa's Slay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Troll

Troll

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Snow 2: Red vs. Dead

Dead Snow 2: Red vs. Dead

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry