Sort by
  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • BURN THE WITCH

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★½

  • His House

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★½

  • Togo

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Primal

  • Gemini Man

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Pokémon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Hikaru Utada Laughter in the Dark Tour 2018

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★