• Furious 7

  • Twenty

  • Southpaw

  • The Invitation

  • They Look Like People

  • Dope

  • The End of the Tour

  • The Witch

  • The Interview

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Into the Woods

  • American Sniper

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Kung Fu Jungle

  • Interstellar

  • Big Hero 6

  • John Wick

  • He Took His Skin Off for Me

  • Fury

  • Annabelle

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Goodnight Mommy

  • The Imitation Game

    ★★★

  • The One I Love

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Guardians of the Galaxy

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • 22 Jump Street

  • Edge of Tomorrow

  • It Follows

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★½

  • Godzilla

  • Son of Batman

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Creep

  • Chef

  • The Lego Movie

  • The Grand Budapest Hotel

  • Justice League: War

  • The Raid 2

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

  • Boyhood

  • Wish I Was Here

  • The Guest

  • The Babadook

  • Whiplash

  • Lone Survivor

  • Anchorman 2: The Legend Continues

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • The Wolf of Wall Street

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • Frozen

  • The Kingdom of Dreams and Madness

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★★★

  • Captain Phillips

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

  • Insidious: Chapter 2

  • Enemy

  • Dallas Buyers Club

  • Begin Again

  • Prisoners

  • Under the Skin

    ★★★★½

  • Gravity

  • Drinking Buddies