• Yes Day

    ★★½

  • Palmer

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Safety

    ★★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Black Beauty

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Notes for My Son

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • The Life Ahead

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★

  • Becoming

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Sylvie's Love

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Judy

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Second Act

    ★★½

  • Change in the Air

    ★★

  • Gloria Bell

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The White Crow

    ★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Bao

    ★★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Same Kind of Different as Me

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Our Souls at Night

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★