Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★½
Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Colours: Red

Three Colours: Red

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jim Jefferies: High n' Dry

Jim Jefferies: High n' Dry

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lara Croft: Tomb Raider

Lara Croft: Tomb Raider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Colours: White

Three Colours: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
65

65

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Three Colours: Blue

Three Colours: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry