Sort by

RickyBoby has logged 161 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tooth Fairy

Tooth Fairy

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
30
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rakkhosh

Rakkhosh

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Year One

Year One

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ninja Scroll

Ninja Scroll

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shakira In Concert: El Dorado World Tour

Shakira In Concert: El Dorado World Tour

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Afro Samurai

Afro Samurai

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry