Sort by

RickyBoby has logged 388 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla vs. Megalon

Godzilla vs. Megalon

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kung Pow: Enter the Fist

Kung Pow: Enter the Fist

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry