Sort by

RickyBoby has logged 36 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Metallica: Some Kind Of Monster

Metallica: Some Kind Of Monster

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ice Spiders

Ice Spiders

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive Thru

Drive Thru

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Happening

The Happening

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry