• Magnificent Warriors

    Magnificent Warriors

    ★★★

    Shoutout to my guy Dickson Poon.

    6.5/10

  • I Saw the Devil

    I Saw the Devil

    ★★★★½

    Bruh kinda look like Shane Gillis ngl

    9/10

  • Jiro Dreams of Sushi

    Jiro Dreams of Sushi

    ★★★½

    Autism.

    7/10

  • Miracle Mile

    Miracle Mile

    ★★★½

    This movie asks almost too much of the audience in expecting us to just accept that the girl of his dreams looks like the red headed bully from A Christmas Story. 

    7.5/10

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

    Nah…

    4/10

  • Female Prisoner #701: Scorpion

    Female Prisoner #701: Scorpion

    ★★★★½

    “GUYS CMON HE’S JUST PAYING HOMAGE!!!”

    *Me explaining how Tarantino didn’t just blatantly rip off movies for Kill Bill

    9/10

  • Godzilla Minus One

    Godzilla Minus One

    ★★★★½

    I still want a Shin Godzilla sequel, but man this might be the best Godzilla movie.

    9/10

  • Prometheus

    Prometheus

    ★★★

    Ridley Scott decided to remake Alien, but with the dumbest characters in existence.

    6/10

    Shaw and Holloway were perfect for each other.

  • Iron Warrior

    Iron Warrior

    ★½

    Yo how do I become one of those guys with the hoods???

    3/10

  • Scott Pilgrim vs. the World

    Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

    Man this movie sucks. Edgar Wright? More like Edgar Wrong amirite fellas?????

    10/10

  • Batman

    Batman

    ★★★½

    “MY CABBAGES!!!!!”

    7.5/10

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

    7.5/10