Sort by

RickyCarmona has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Edit this entry  
16
Mi Vida Loca

Mi Vida Loca

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Space Is the Place

Space Is the Place

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
05
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Final Countdown

The Final Countdown

1980
×
★★
Edit this entry