Sort by

rickygnt has logged 21 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry