Sort by
  • Widows

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Annihilation

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Death of Stalin

  • I, Tonya

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Revolting Rhymes

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Inferno

  • Jack Reacher: Never Go Back

  • The Limehouse Golem

  • Colossal

    ★★★★

  • Into the Inferno

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • Jason Bourne

  • The Legend of Tarzan

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Midnight Special

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

  • Spectre

  • The Martian

    ★★★★

  • Suffragette

  • Straight Outta Compton

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • Inside Out

  • Amy

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Tomorrowland

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • I Am Big Bird: The Caroll Spinney Story

  • Peggy Guggenheim: Art Addict

  • Chappie

  • Louis C.K.: Live at The Comedy Store

  • Jupiter Ascending

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Paddington

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★

  • Over the Garden Wall

  • Interstellar

    ★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Song of the Sea

  • Guardians of the Galaxy

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • Force Majeure

  • The Trip to Italy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★