• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Thing from the Factory by the Field

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • The Runner

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • NYX 13 Minutes of Horror Film Fest: Folklore

    ★★★

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Pompo the Cinephile

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★½

  • TINA

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Don't Go Tellin' Your Momma

    ★★★½

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Total Excess: How Carolco Changed Hollywood

    ★★★

  • By Way of Canarsie

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★½

  • The Rose of Manila

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • Fine China

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★