ridojiri has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Antibodies

Antibodies

2005
×
★½
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
15
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
½
Edit this entry  
28
Baskin

Baskin

2015
×
Edit this entry  
20
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Bully

Bully

2001
×
Edit this entry  
25
Feel the Wind

Feel the Wind

2009
×
½
Edit this entry  
25
Dive!!

Dive!!

2008
×
★½
Edit this entry  
25
The Battery

The Battery

2007
×
Edit this entry  
25
Tonkatsu DJ Agetaro

Tonkatsu DJ Agetaro

2020
×
½
Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2006
×
½
Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
Edit this entry  
22
The Cell

The Cell

2000
×
★★½
Edit this entry  
14
Hotel Royal

Hotel Royal

2020
×
★½
Edit this entry  
29
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
Edit this entry  
28
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

2020
×
Edit this entry  
28
Yummy

Yummy

2019
×
Edit this entry  
28
Meteorite

Meteorite

2020
×
½
Edit this entry  
28
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
½
Edit this entry  
08
Cruising

Cruising

1980
×
★½
Edit this entry  
08
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
Edit this entry  
08
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
½
Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
½
Edit this entry