• Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Tax Collector

  • Anything for Jackson

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Intruder

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Captive State

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

  • Cold Pursuit

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Knock Down the House