Rieltas has logged 104 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
200 Cartas

200 Cartas

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry