• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Bigfoot Alien Connection Revealed

    ★★★

  • Zombi Ritual

    ★★★½

  • Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Nocta

    ★★★★

  • Phonomanie

    ★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★½

  • Sturmgewehr

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Closing Time

    ★★★★

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Jim Gaffigan: Quality Time

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • In Search of the Port Chatham Hairy Man

    ★★½

  • Outpost Earth

    ★★

  • Blood Forest

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★

  • The Bray Road Beast

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★★★★

  • Big Legend

    ★★★

  • Purl

    ★★★½

  • The Tape of Karma

    ★★★

  • All These Creatures

    ★★★½

  • Evil Bong 777

    ★★½

  • Rampage

    ★★

  • The Flatwoods Monster: A Legacy of Fear

    ★★★

  • Alien Nightmare X

    ★★★

  • Solar Walk

    ★★★★

  • Cultured Bigfoot

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Expedition Sasquatch

    ★★½

  • Discovering Bigfoot

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • The Games of the V Olympiad Stockholm, 1912

    ★★★★

  • Mania

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • 1982: One Amazing Summer!

    ★★★★

  • Who Goes There? In Search of The Thing

    ★★★★

  • Invasion on Chestnut Ridge

    ★★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Deer Boy

    ★★★½

  • The Mothman of Point Pleasant

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Missing 411

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Your Eyes Are Bleeding

    ★★★½

  • The Endless

    ★★★★½

  • Evil Bong 666

    ★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Get Out

  • Swamp Ape

  • Boggy Creek Monster

    ★★★

  • The Unwonted Sasquatch

    ★★★½

  • Phantasm: Ravager

    ★★★★

  • Epic Mysteries: Bigfoot

    ★★★

  • Wildman: My Search for Sasquatch

    ★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★★

  • Lair of the Beast

    ★★

  • War Dogs

  • Rev. S.S. Jones Home Movies

    ★★★½

  • Blair Witch

    ★★½

  • The Do-Over

    ★★★★★

  • Graduation

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★