RSS feed for Rifan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Balloon

Balloon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Atlas

Atlas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
What Will People Say

What Will People Say

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
One Piece: Stampede

One Piece: Stampede

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ritual

Ritual

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gundala

Gundala

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
EXIT

EXIT

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fugitive

The Fugitive

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Terlalu Tampan

Terlalu Tampan

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Marshland

Marshland

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gangster, The Cop, The Devil

The Gangster, The Cop, The Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lemonade

Lemonade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Euthanizer

Euthanizer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
27 Steps of May

27 Steps of May

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Winter Brothers

Winter Brothers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Champions

Champions

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Styx

Styx

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Michael Inside

Michael Inside

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heavy Trip

Heavy Trip

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nothing Factory

The Nothing Factory

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Room

The Room

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Primer

Primer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry