Sort by

RigelDC has logged 133 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Panama Papers

The Panama Papers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kangaroo: A Love-Hate Story

Kangaroo: A Love-Hate Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Liyana

Liyana

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
General Magic

General Magic

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Diamantino

Diamantino

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Time Trap

Time Trap

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shadow

Shadow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Styx

Styx

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry