Rigo has logged 82 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clip

Clip

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reina

Reina

2019
×
Edit this entry  
27
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Ruby Gentry

Ruby Gentry

1952
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Edit this entry  
26
My Tender Matador

My Tender Matador

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Sanctorum

Sanctorum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Mexican Bretzel

My Mexican Bretzel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La Espera

La Espera

2020
×
Edit this entry  
25
Ataraxia

Ataraxia

2019
×
Edit this entry  
25
Día de la Madre

Día de la Madre

2020
×
Edit this entry  
24
Alone

Alone

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Carmina

Carmina

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Where's My Phone?

Where's My Phone?

2020
×
Edit this entry  
22
The Death of Mr. Lazarescu

The Death of Mr. Lazarescu

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Vera

Vera

2020
×
Edit this entry  
22
Láctea

Láctea

2020
×
Edit this entry  
21
Instructions to Let Go

Instructions to Let Go

2020
×
Edit this entry  
21
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
★★★½
Edit this entry  
21
Normal People

Normal People

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Fractal

Fractal

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
DAU. Nikita Tanya

DAU. Nikita Tanya

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
No

No

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Viral

Viral

2020
×
Edit this entry  
20
Tennis

Tennis

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
A Face Full Of Kisses

A Face Full Of Kisses

2020
×
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Susana

Susana

2020
×
Edit this entry  
19
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Hipolita

Hipolita

2020
×
Edit this entry  
18
The Border

The Border

×
Edit this entry  
18
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Country

The Big Country

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Demon

Demon

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Longing

Longing

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Down a Dark Hall

Down a Dark Hall

2018
×
Edit this entry  
14
Feral

Feral

2018
×
★★
Edit this entry  
14
A ti te quería encontrar

A ti te quería encontrar

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lesson

The Lesson

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Skeleton of Mrs. Morales

The Skeleton of Mrs. Morales

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
Glory

Glory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Edit this entry