Sort by

Riley has logged 473 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
1985

1985

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kid

The Kid

1921
×
★★★½
Edit this entry  
22
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stolen Kisses

Stolen Kisses

1968
×
★★★
Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Family Guy Presents: Blue Harvest

Family Guy Presents: Blue Harvest

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
GUO4

GUO4

2019
×
Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Edit this entry  
09
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Mister America

Mister America

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
17 Again

17 Again

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inside

Inside

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry