Sort by

Riley has logged 926 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
Edit this entry  
31
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Anne at 13,000 Ft.

Anne at 13,000 Ft.

2019
×
Edit this entry  
27
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Decadence

Tokyo Decadence

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Baden Baden

Baden Baden

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of Time: The IMAX Experience

Voyage of Time: The IMAX Experience

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Why Him?

Why Him?

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Boarding Gate

Boarding Gate

2007
×
★★
Edit this entry  
16
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tentacles

Tentacles

1977
×
Edit this entry  
13
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
13
Guerillere Talks

Guerillere Talks

1978
×
Edit this entry  
12
Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake - Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Christmas on the Farm

Christmas on the Farm

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bones

The Bones

2021
×
Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl Chewing Gum

The Girl Chewing Gum

1976
×
Edit this entry  
10
Maelström

Maelström

2000
×
★★½
Edit this entry  
09
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Heaven Is Still Far Away

Heaven Is Still Far Away

2016
×
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
1857 (Fool's Gold)

1857 (Fool's Gold)

1981
×
Edit this entry