Sort by

Riley has logged 93 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dark Age

Dark Age

1987
×
★★
Edit this entry  
30
Glass

Glass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shame

Shame

1988
×
★★½
Edit this entry  
29
Ga-ga: Glory to the Heroes

Ga-ga: Glory to the Heroes

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sarah Cooper: Everything's Fine

Sarah Cooper: Everything's Fine

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Proposition

The Proposition

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elephant

Elephant

1989
×
Edit this entry  
26
The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
25
Moto Guzzi

Moto Guzzi

2010
×
★★½
Edit this entry  
25
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
All About a Girl

All About a Girl

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Boys

The Boys

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oh, Rapunzel

Oh, Rapunzel

1996
×
★★
Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Not a Jealous Bone

Not a Jealous Bone

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beneath the Skin

Beneath the Skin

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
20
Blue

Blue

1993
×
Read the review Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Himizu

Himizu

2011
×
★★★½
Edit this entry  
18
I-Be Area

I-Be Area

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Dar-Dar

Dar-Dar

2020
×
Edit this entry  
16
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Suburbs of Eden

Suburbs of Eden

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Serenade

Love Serenade

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Act of Seeing with One's Own Eyes

The Act of Seeing with One's Own Eyes

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry