Sort by

Riley has logged 86 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Journey to the West

Journey to the West

2014
×
Edit this entry  
31
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
29
Retribution

Retribution

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Edit this entry  
28
Golden Eye

Golden Eye

2013
×
Edit this entry  
28
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Beast

The Beast

1975
×
Read the review Edit this entry  
25
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Water

Black Water

2007
×
★½
Edit this entry  
24
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★
Edit this entry  
21
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Inferno

Inferno

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Me, Love My Doll

Love Me, Love My Doll

2007
×
Read the review Edit this entry  
18
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Like Life a Lot

I Like Life a Lot

1977
×
Edit this entry  
17
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thunderball

Thunderball

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
Edit this entry