Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Girls Alone

Girls Alone

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mask

The Mask

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mazes and Monsters

Mazes and Monsters

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Splash

Splash

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grease 2

Grease 2

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Upside-Down Magic

Upside-Down Magic

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Darkness

The Darkness

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Rango

Rango

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Godfather

The Godfather

1972
×
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zapped!

Zapped!

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Garfield

Garfield

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Code 8

Code 8

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry