• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Dry

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Obsessions

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • More than a Memory

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Confessions

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Doug the Human

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • My Life in Scenes Part 2

  • Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Five Feet Apart

    ★★★★