Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★½
Edit this entry  
10
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry