• Rise

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Toscana

    ★★★

  • The Life and Movies of Erşan Kuneri

    ★★

  • Our Father

    ★★★

  • The Takedown

    ★★

  • Silverton Siege

    ★★½

  • Choose or Die

  • The Northman

  • Miracle

    ★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Midnight at the Pera Palace

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • The Royal Game

    ★★★½

  • Between Two Dawns

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★

  • Corridor

    ★★★

  • North Terminal

    ★★

  • Happening

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Bad Blood

  • Free Guy

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Between Two Worlds

    ★★★★

  • Anima

    ★★★

  • Hello My Dear

    ★★★

  • You Me Lenin

    ★★★★

  • Have You Ever Seen Fireflies?

    ½

  • Paper Lives

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • The Criminals

    ★★★

  • Geranium

    ★★★

  • Ethos

    ★★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • The Old Guard

    ★★

  • The Great Istanbul Depression

    ★★★

  • The Red Ghost

    ★★

  • Aleph

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Hardest Thing

  • Tenere

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • 365 Days

  • Rise of Empires: Ottoman

    ★★★

  • Caliphate

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Countdown

  • Terror, Sisters!

    ★★

  • Comidark Films: In Between

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Witch Trilogy 13+

  • Commitment Aslı

    ★★

  • Passed by Censor

    ★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Mosul

  • Joker

    ★★★½

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★★