Sort by

Uğurtan Sağır has logged 105 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Elif Ana

Elif Ana

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Saz: The Key Of Trust

Saz: The Key Of Trust

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Nowhere Land

In Nowhere Land

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Caligula

Caligula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heartstone

Heartstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Women in a Harem

Four Women in a Harem

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oh, Beautiful Istanbul

Oh, Beautiful Istanbul

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stiletto

Stiletto

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Many Wars Ago

Many Wars Ago

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Confidence

Confidence

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climate Change

Climate Change

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
In the White City

In the White City

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Sweet Little Village

My Sweet Little Village

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Le Bal

Le Bal

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Father

Father

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How to Save Asiye

How to Save Asiye

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Uncle

My Uncle

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loafing and Camouflage

Loafing and Camouflage

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
My Sunny Maad

My Sunny Maad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Motherland Hotel

Motherland Hotel

1987
×
★★★★
Edit this entry  
11
Alice in the Cities

Alice in the Cities

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
40 qm Deutschland

40 qm Deutschland

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Yol

Yol

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Voice

The Voice

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
My American Uncle

My American Uncle

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alsino and the Condor

Alsino and the Condor

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Colonel Redl

Colonel Redl

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Chol Soo Lee

Free Chol Soo Lee

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
When Father Was Away on Business

When Father Was Away on Business

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vasfiye Is Her Name

Vasfiye Is Her Name

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wanderers of the Desert

Wanderers of the Desert

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do You Remember Dolly Bell?

Do You Remember Dolly Bell?

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Home and the World

The Home and the World

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
El sur

El sur

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bir Avuç Cennet

Bir Avuç Cennet

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry