• Turning Red

    ★★★★

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★★

  • On / Off

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Krampus

    ★★★½

  • Crimson Peak

    ★★★★½

  • Strange Magic

    ★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • There's a Man in the Woods

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★½

  • Puss in Boots

    ★★★½

  • A Monster in Paris

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★★

  • The Princess and the Frog

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

    ★★★½

  • Up

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Teeth

    ★★★★

  • Night at the Museum

    ★★★★

  • Romeo & Juliet: Sealed with a Kiss

    ★½

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★½

  • C.S.A.: The Confederate States of America

    ★★★½

  • The Haunted Mansion

    ★★

  • Elf

    ★★★★★

  • The Cat Returns

    ★★★★

  • Spirit: Stallion of the Cimarron

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • The Mummy Returns

    ★★★½

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • Tarzan

    ★★★★★

  • The Mummy

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★

  • Muppet Treasure Island

    ★★★½

  • Larry and Steve

    ★★★★

  • No Smoking!

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • On Your Mark

    ★★★½

  • Tank Girl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Hocus Pocus

    ★★★½

  • Three Colors: Blue

    ★★★