Sort by
  • Whisper of the Heart

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • An American Tail

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • I'll Be Glad When You're Dead You Rascal You

    ★★★

  • Ha! Ha! Ha!

    ★★★★

  • Somewhere in Dreamland

    ★★★★

  • She Wronged Him Right

    ★★★★

  • All's Fair at the Fair

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • The Stupidstitious Cat

    ★★½

  • How to Make a Monster

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★★½

  • Bedknobs and Broomsticks

    ★★★

  • Forbidden Planet

    ★★★

  • C.S.A.: The Confederate States of America

    ★★★½

  • A Monster in Paris

    ★★★★

  • Teeth

    ★★★★