RinTinTinius has logged 206 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Edge of Darkness

Edge of Darkness

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Felix Lobrecht: Hype

Felix Lobrecht: Hype

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Felix Lobrecht LIVE - Kenn ick

Felix Lobrecht LIVE - Kenn ick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaks – You're One of Us

Freaks – You're One of Us

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Brooks

Mr. Brooks

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apostle

Apostle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hitman

Hitman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horns

Horns

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry