Sort by

RinTinTinius has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Meander

Meander

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home

Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dark Valley

The Dark Valley

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Line

The Line

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Immortals

Immortals

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry