Sort by
  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Kurzschluss

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★½

  • Night at the Museum: Kahmunrah Rises Again

    ★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Rhinegold

    ★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Black Adam

    ★★

  • Matriarch

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Smile

    ½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Bones and All

    ★½

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★

  • Barbarian

    ★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Guglhupfgeschwader

    ★★

  • Prey

    ★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bis zum letzten Tropfen

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Batman

    ★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Silent Forest

    ★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • The Rope

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Alice Guy, the First Female Filmmaker

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Furioza

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★½

  • Squid Game

  • Venom: Let There Be Carnage

    ½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

    ★★