• Seaspiracy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • A Secret Love

    ★★★

  • Normal People

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Playdate with Destiny

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • His House

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Years and Years

  • Aladdin

    ★★½

  • Gentleman Jack

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Rent

    ★★★

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Polaroid

    ★★

  • Escape Room

    ★★★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Louis Theroux's: Altered States

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Venom

    ★½