Bea has logged 237 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Read the review Edit this entry  
18
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scientology: The Ex-Files

Scientology: The Ex-Files

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

The Road to El Camino: Behind the Scenes of El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry