RSS feed for Nic

Nic has watched 40 horror films released in the 2000s.

  • Daybreakers

    ★★★

  • Lo

  • Cropsey

  • The Haunting in Connecticut

  • Splinter

    ★★★½

  • Pontypool

    ★★★½

  • Martyrs

    ★★★★

  • Repo! The Genetic Opera

  • Hellboy II: The Golden Army

  • Lake Mungo

    ★★★½

  • The Strangers

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

  • Muoi: The Legend of a Portrait

    ★★★★

  • Hostel: Part II

  • Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

    ★★★

  • Hatchet

  • Silent Hill

  • Final Destination 3

  • Bug

    ★★★★

  • Saw II

  • Noroi: The Curse

    ★★½

  • The Devil's Rejects

    ★★★

  • The Descent

    ★★★½

  • Dead Birds

    ★★½

  • Shaun of the Dead

  • Saw

  • High Tension

    ★★★

  • House of 1000 Corpses

    ★★★

  • Darkness Falls

  • 28 Days Later

  • Ju-on: The Grudge

  • The Ring

  • One Hour Photo

  • Thir13en Ghosts

    ★★½

  • The Others

  • The Cat with Hands

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

  • Final Destination

  • Scream 3

    ★★★

  • American Psycho