RSS feed for Nic

Nic has watched 49 thrillers released in the 2000s.

  • Ninja Assassin

  • Terminator Salvation

  • Inglourious Basterds

  • The Haunting in Connecticut

  • Splinter

    ★★★½

  • Martyrs

    ★★★★

  • The X Files: I Want to Believe

  • The Dark Knight

  • Lake Mungo

    ★★★½

  • The Happening

  • The Strangers

  • Taken

  • Vantage Point

  • Rambo

    ★½

  • Eastern Promises

    ★★★½

  • Death Proof

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

    ★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • X-Men: The Last Stand

  • Bug

    ★★★★

  • Flightplan

  • The Brothers Grimm

  • Noroi: The Curse

    ★★½

  • War of the Worlds

  • The Phantom of the Opera

  • Dead Birds

    ★★½

  • Without a Paddle

    ★★½

  • The Village

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

  • Secret Window

  • The Haunted Mansion

  • High Tension

    ★★★

  • The Matrix Reloaded

  • X2

  • Darkness Falls

  • 28 Days Later

  • Enough

  • Panic Room

  • John Q

  • One Hour Photo

  • Thir13en Ghosts

    ★★½

  • The Glass House

  • The Others

  • Battle Royale

  • Charlie's Angels

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

  • American Psycho