Alex has logged 50 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
Read the review Edit this entry  
08
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Edit this entry  
05
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Fury

Fury

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★
Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Edit this entry  
11
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Moana

Moana

2016
×
★★★
Edit this entry