• Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • After

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Lone Survivor

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • A Separation

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Incendies

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • The Secret in Their Eyes

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • The Pianist

    ★★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★½

  • Amélie

    ★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • Children of Heaven

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★½

  • Scarface

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★