Sort by

Risiya has logged 241 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Rang De Basanti

Rang De Basanti

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Edit this entry  
08
Trailer Park Boys: The Movie

Trailer Park Boys: The Movie

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★★
Edit this entry  
07
Loha

Loha

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Honeymoon Travels Pvt. Ltd.

Honeymoon Travels Pvt. Ltd.

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Before I Leave

Just Before I Leave

2020
×
Edit this entry  
10
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Two Acres of Land

Two Acres of Land

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Chess Players

The Chess Players

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bhagam Bhag

Bhagam Bhag

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Katha

Katha

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Oye Lucky! Lucky Oye!

Oye Lucky! Lucky Oye!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Naughty Jatts

Naughty Jatts

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nazi Concentration Camps

Nazi Concentration Camps

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Padosan

Padosan

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Raman Raghav 2.0

Raman Raghav 2.0

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kaala Patthar

Kaala Patthar

1979
×
★★
Edit this entry  
16
Angoor

Angoor

1982
×
★★★½
Edit this entry  
09
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
★★★
Edit this entry  
31
Monty Python Live at the Hollywood Bowl

Monty Python Live at the Hollywood Bowl

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★
Edit this entry