• Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Night School

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Catwalk: Tales from the Catshow Circuit

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★

  • La La Land

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Creed

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Goodbye to Language

    ½

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Frozen

    ★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★

  • Spring Breakers

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Drive

    ★★★

  • True Grit

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • Easy A

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Pumzi

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Coraline

    ★★★

  • Twilight

  • Salt of This Sea

    ★★★½

  • Speed Racer

    ★★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★